החזרי מס לשכירים


Depositphotos_18442353_original

החזרי מס לשכירים

 

 

 

 

 

משלמים מסים כחוק?

הפוך, גוטה, הפוך!

שכירים רבים זכאים לקבלת החזרי מס, אשר עשויים להאמיר לכדי סכומים משמעותיים ביותר. ואולם רבים מבין הזכאים לכך אינם מודעים לדבר, או שאינם יודעים כיצד לקבל בחזרה את המגיע להם מרשויות המס.

 

כל שכיר אשר נוכה לו מס הכנסה ביתר – זכאי לקבל החזר מס.

 

הגורם לכך שלעתים קרובות משלמים שכירים מס הכנסה בשיעור הגבוה מזה שעליהם לשלם בפועל, הוא שבעת תשלום המס לא הייתה כל התייחסות מצד המעסיק לנקודות זיכוי העשויות לחול על העובד. נקודות זיכוי אלה מיועדות להקטנת מס ההכנסה המופרש ממשכורתו של השכיר, וזאת בהתאם לקטגוריות אליהן הוא משתייך.

 

מי זכאי?

 

נקודות זיכוי מס ניתנות על פי פקודת מס הכנסה, בין היתר בגין הנתונים הבאים:

 

  • בן הזוג (אינו עובד, משלם מזונות)
  • הורות לילדים (הורה לפעוט, חד-הורי, גרוש, פרוד)
  • גיל, מין ותושבות (תושב ישראל, נוער עובד, אישה עובדת)
  • לימודים אקדמאים (סוג התואר, דרגת התואר)
  • שירות צבאי או לאומי (חיילים משוחררים, בוגרי שירות לאומי)
  • מוגבלות אחד הילדים (הורים לילד אוטיסט או בעל מוגבלות)
  • גירושין (גרוש, פרוד, משלם מזונות)
  • עובדים זרים
  • עולים חדשים (עולה חדש או תושב חוזר ותיק)

 

קיימות סיבות נוספות לקבלת נקודות זיכוי מס, כדוגמת פעילות בשוק ההון או מתן תרומות.

 

רואה החשבון ואתם

 

תפקידו של רואה החשבון המבצע בדיקת זכאות להחזרי מס הוא לבחון, ביחס למצבו האישי של הלקוח ובאמצעות תלושי השכר שלו, את כל הנתונים אשר בגינם ניתן לקבל זיכוי מס. באופן זה יש בידו של רואה החשבון לחשב את שיעור החזר המס המגיע לשכיר, שיעור אשר בשל השתייכותו לקבוצה אחת יותר הזכאיות לנקודות זיכוי מס לא היה אמור להגבות ממנו.

חשוב לדעת כי חישוב המס החל על הכנסות העובד השכיר מבוצע על בסיס שנתי, כך שגם אם לא עבד באופן מלא ורציף בשנה מסוימת, עדיין עשוי השכיר להיות זכאי להחזר מס.

 

שימו לב: קבלת החזר המס תלויה בכם!

 

בעוד שעל פי חוק מחויב כל עובד שכיר בתשלום מס הכנסה, המועבר ישירות לרשויות המס על ידי המעסיק – קבלת החזרי המס, לעומת זאת, פועלת בשיטת ״מי שאינו דורש – אינו מקבל״. אי לכך, העדר בדיקת זכאות מקצועית על ידי רואה חשבון עשויה לגרור הפסד של תשלומים משמעותיים, המגיעים לכם על פי חוק.

 

השעון מתקתק

 

כמו לונדון, גם מס הכנסה אינו מחכה לכם.

 

קבלת החזרי המס המגיעים לכם מוגבלת ל-6 שנים רטרואקטיבית, ומכאן החשיבות הרבה שבבדיקת זכאות מוקדמת ככל האפשר, ובאופן שוטף. לאחר תקופת התיישנות זו לא יוכל השכיר לדרוש את ההחזרים להם היה זכאי.

 

לשם קבלת ההחזר המגיע לכם, תדרשו להציג בפני רואה החשבון את תלושי המשכורת עבור התקופה הרלוונטית, כמו גם טופס 106 מכל מקומות העבודה בהם עבדתם במהלך 6 השנים האחרונות. זאת ועוד, ייתכן ותדרשו להציג אישורים נוספים בהתאם לנקודות הזיכוי המגיעות לכם, כדוגמת אישור על זכאות לתואר אקדמאי, טופס 127 עבור ילד נטול יכולת, או אישורים מסוימים מהמוסד לביטוח לאומי (בגין שירות מילואים או קבלת דמי אבטלה, למשל).

 

אנחנו כאן בשבילכם!

 

במסגרת שירותי החשבונאות והפיננסים המוצעים ללקוחותינו, אנו מעניקים טיפול אישי וצמוד בהליכים לקבלת החזרי המס להם זכאים עובדים שכירים.

 

משרדנו יספק לכם את מלוא המידע אודות האישורים הנדרשים, יבצע עבורכם את בדיקת הזכאות, יעביר את דרישת התשלום לאגף מס הכנסה ברשות המסים וילווה אתכם עד לקבלת החזר המס, אשר יועבר ישירות לחשבון הבנק שלכם באמצעות העברה בנקאית.

 

באופן זה, הדרישה לתשלום ההחזר המגיע לכם תנוהל באופן המקצועי ביותר ובפרק זמן מינימלי.

 

ניתן לפנות אלינו 24 שעות ביממה לקבלת פרטים נוספים ולהתייעצות ראשונית חינם וללא התחייבות.

אורן לוי – רואה חשבון שהולך אתך תמיד

050-5955601