יתרות חובה של בעל מניות מהותי בחברה

החל בשנת 2017 משיכות כספים של בעל מניות מהותי מהחברה תחויבנה במס. סעיף 3 (ט1) לפקודת מס הכנסה חוקק במטרה למנוע מבעל מניות בחברה למשוך כספים מהחברה ללא תשלום מס. מהי משיכת כספים ? – משיכה של מזומן, ני"ע, העמדת נכס ,הלוואה וכל ערבות שהעמידה החברה לטובת בעל המניות. משיכות מצטברות של כספים מהחברה שלא עלו ביום כלשהו בשנת המס ובשנת המס שלפניה על סך של 100,000 ₪ – לא יחויבו במס. מועד החיוב במס – תום השנה העוקבת לשנה בה נמשכו הכספים. סכומים שהושבו לחברה אך נמשכו בשנית בתוך שנתיים מיום ההשבה יחויבו אף הם במס !. הוראות לגבי יתרות חוב הקיימות במאזנים ליום 31/12/2016 – א) יתרות כאמור שיושבו לחברה עד 31/12/2017 לא יחויבו במס. ב) יתרות שנוצרו עוד לפני 1/1/2013 חשופות לדיוני שומות כלומר יכול שימוסו כדיבידנד או במס שולי לפי העניין. ג) יתרות שנוצרו לאחר 1/1/2013 עד 31/12/2016 יחויבו בריבית בהתאם לסעיף 3 ט' הקיים.

השאר תגובה