האם הוצאות ביגוד מוכרות לצרכי מס הכנסה?

הוצאות ביגוד בעסק. היבט מס הכנסה הוצאות הביגוד יותרו בניכוי רק בהתאם לאמור להלן: 80% מההוצאות, שהוציא הנישום לרכישת ביגוד בעבורו או בעבור עובדו; ואולם אם לא ניתן להשתמש בביגוד שלא לצורכי עבודה – יותרו ההוצאות כאמור במלואן. לעניין זה, "ביגוד" – בגדים, לרבות נעליים, שנועדו לשמש לצורכי עבודה ומתקיים בהם אחד מאלה: א.      ניתן […]

Read More…

שמעתי ששכיר יכול לתבוע הוצאות. האם מס הכנסה יכיר לי בהוצאות דלק ?

אדם שכיר שעובד במספר מקומות עבודה ונוסע עם רכבו ממקום אחד למשנהו. שאלה: האם שכיר יכול לתבוע הוצאות רכב לצורך מס ? תשובה: לא סעיף 31 (1) לפקודת מס הכנסה קובע כי "לא יותרו הוצאות שהוצאו לשם הגעה למקום ההשתכרות ולשם חזרה ממנו"

Read More…

הפסדתי כסף בעסק. האם מגיע לי החזר מס?

שאלה: אדם שהיה לו הפסד בעסקו והפך לשכיר – האם מגיע לו החזר מס.? תשובה: כן. לפי סעיף 28 (ב) לפקודת מס הכנסה אם העסק שבו נוצרו ההפסדים נסגר ,אזי ניתן לקזז את ההפסד המועבר מעסק מהכנסות משכורת בשנים הבאות.

Read More…

האם המעסיק חייב להמשיך לשלם לקופת גמל בחופשת הלידה של העובדת או העובד?

תשלומים לקופת גמל בתקופה שבה העובד או העובדת זכאים לחופשת לידה   המעסיק ישלם את התשלומים החלים עליו בכל חודש במהלך התקופה שבעדה זכאים העובדת או העובד לדמי לידה ,ויעביר לקופת גמל את תשלומי העובדת או העובד באותה תקופה במועדים שבהם היה משלם את התשלומים האמורים אילולא חופשת הלידה. האמור בסעיף לעיל יחול על מעסיק […]

Read More…