פתיחת תיק במע”מ

פתיחת תיק במע״מ

 

פתיחת עסק חדש, ללא תלות בגודלו או בתחום עיסוקו, מחייבת את בעליו לפתוח תיק במע”מ ולדווח לגוף זה על הכנסותיו.

הבחירה בעצמאות כלכלית היא צעד מבורך שמטיב עם רבים, ואולם פעם אחר פעם מוכיחה המציאות כי מדובר בתהליך מורכב יותר ממה שעשוי להראות במבט ראשון, תהליך אשר דורש מבעל העסק משאבים רבים בדמותם של כסף, זמן ואיסוף מידע.

למרות שפתיחת תיק במע״מ על ידי בעל העסק עצמו הינה אפשרית, כאשר פעולה זו נעשית בצורה בלתי מקצועית היא עלולה להוליד טעויות ותקלות, אשר ישפיעו על התנהלותו העתידית של העסק מול רשויות המס. רישום חשבונאי בלתי תקין או מוטעה עלול לגרור התמודדויות בעייתיות מול הרשויות הרלוונטיות, עד כדי עבירה פלילית. שגיאה בתהליך פתיחת תיק במע״מ עשויה להוות רכיב של ניהול פיננסי וחשבונאי כושל, אשר בעטיו, למרבה הצער, נסגרים מדי שנה בתי עסק בישראל.

אי לכך, ניהול ענייני הכספים והחשבונות באופן מסודר החל מיומו הראשון של בית העסק הינו תנאי חיוני להתפתחותו ולגדילתו על קרקע נקייה ובטוחה, ובכל שלב בהתפתחותו ישנה חשיבות רבה לקבלת ייעוץ מקצועי מרואה חשבון.

במשרדנו מצויים כל הידע, הניסיון והכלים הנחוצים להנחת יסודות כלכליים בריאים ותקינים בבסיס התנהלותכם הכלכלית בעסק. אחד מן הכלים הללו הוא פתיחה נכונה, מסודרת וחוקית של תיק במע״מ.

תיק-תק – פתיחת תיק במע”מ במהירות ובמקצועיות

 

משרד רואה החשבון אורן לוי מציע לכל סוגי בתי העסק ליווי פיננסי מקיף וכולל כבר מקו הזינוק, וזאת על מנת לספק לעסק החדש תנאים אופטימליים לצמיחה, כדי ש״זה הקטן – גדול יהיה״.

פתיחת תיק במע״מ על ידי רואה חשבון מקצועי מהירה ויעילה הרבה יותר מפתיחת תיק באופן עצמאי, וזאת משום שמחשבו של רואה החשבון מחובר ישירות למערכת הממוחשבת של רשות המסים. דבר זה מאפשר ביצוע פעולות באופן מקוון, ובכך נחסכת מבעל העסק טרחה רבה.

גם לאחר שנפתח התיק בצורה נכונה, ממשיך משרדנו לייצג את לקוחותיו מול רשויות המס. כל עסק נדרש לדווח למע״מ על הכנסותיו באמצעות האינטרנט או הדואר, כאשר תדירות הדיווח משתנה בהתאם לגודלו של העסק ולתחום בו הוא פועל.

בזמן שתנהלו את עסקיכם בראש נקי ממטלות בירוקרטיות, אנו נדאג להפיק באופן שוטף את כל המסמכים והדוחות הדרושים לרשויות המס, ולהעבירם אליהן באופן מסודר ומדויק, על פי לוחות הזמנים שנקבעו בחוק.

כאשר הפן החשבונאי של בית העסק מנוהל על ידי רואה חשבון מנוסה, ניתן לעקוב אחר מצבו באופן רציף ושוטף, ולקבל תמונה פיננסית נכונה ומלאה שלו בכל רגע נתון. כך, למשל, רואה חשבון מקצועי ומנוסה יבחין מיד במצב בו עולה סך התשומות על סך העסקאות שביצע בית העסק. עבור עסקים המנפיקים חשבוניות מס, פירוש הדבר הוא זכאות לקבלת החזר מע״מ, לאחר שתוגש בקשה מתאימה. הבקשה תוגש על ידי רואה החשבון, וההחזר יועבר ישירות לחשבון הבנק של בית העסק.

כדאי לדעת!

  • עוסק פטור, אשר אינו מנפיק חשבוניות מס אלא קבלות בלבד, מחויב אף הוא בפתיחת תיק במע״מ ובדיווח שנתי על מחזור עסקאות.
  • חובת הדיווח למע״מ חלה גם כאשר במהלך שנה מסוימת לא התנהלה בעסק שום פעילות עסקית. במקרה כזה, יש למסור דיווח על עסקאות בסכום אפס.
  • היה ובחרתם לסגור את בית העסק, תדרשו למלא טופס רלוונטי ולהגישו למע״מ תוך פרק זמן קצוב, וזאת על מנת למנוע קנסות מיותרים החלים על עסקים רשומים שאינם פעילים.
  • במידה ומצאתם שגיאה בדוח שהגשתם למע״מ, ניתן למסור לרשויות דוח מתוקן. לביצוע פעולה זו מומלץ לפנות אל רואה חשבון, וזאת על מנת למנוע טעות חוזרת ברישום.

משרד רואה החשבון אורן לוי מציע ללקוחותיו ניסיון מקצועי עתיר שנים וידע מדויק ועדכני בתחום השירותים החשבונאים והפיננסיים. ניסיוננו מוכיח שליווי חשבונאי אישי וצמוד תורם להתנהלותו התקינה של העסק וממקסם את הצלחתו.

נשמח לבצע עבורכם את כל ההליכים הנדרשים מול מע”מ, החל מפתיחת התיק בצורה חלקה, קלה ונכונה ועד להכנה ולהגשה של הדוחות השנתיים.

לצד מקצועיות ברמה הגבוהה ביותר, משרדנו מתאפיין במתן יחס אישי ותומך, ובזמינות מלאה לכל פניה, 24 שעות ביממה.

צרו עמנו קשר לקבלת פרטים נוספים ולהתייעצות ראשונית חינם וללא התחייבות.

אורן לוי – רואה חשבון שהולך אתך תמיד

050-5955601