הגשת דוח שנתי

Depositphotos_21315813_original

הגשת דוח שנתי

 

גם דין וחשבון צריך לדעת איך לתת…

 

כל בית עסק, החל בעוסק קטן או פטור וכלה בחברה בע״מ, חייב בהגשת דוח שנתי למס הכנסה, ובו דיווח לרשויות על כל ההוצאות וההכנסות שהיו לחברה בשנה החולפת. ואולם, לא כל בתי העסק מחויבים באותו סוג דיווח ובאותה רמת פירוט בנוגע לפעילותם העסקית דאשתקד.

הגשת דוח שנתי לרשויות המס כרוכה במילוי טופס מיוחד, אותו יש להשלים באופן תקין ומדויק תוך שימת לב קפדנית לכל סעיפיו השונים, המשמעותיים לענייני חבות והחזרי מס. בעת הגשתו יש לצרף לטופס מסמכים רלוונטיים, על פי הנדרש.

בשנים האחרונות הוכנסה לשימוש ברשות המסים מערכת מקוונת אשר דרכה ניתן להגיש את הדוח השנתי. עם סיום חישוב המס על ידי הרשות, יש להגיש את הדוחות חתומים לאחד ממשרדי מס הכנסה לצורך חתימה ואישור (אופציה זו רלוונטית רק עבור יחיד עצמאי או שכיר, ולא עבור חברה בע”מ).

מכיוון שמטרת הדוח השנתי היא מסירת דיווח מלא למס הכנסה אודות ההכנסות וההוצאות של בית העסק, המדובר הוא בדיווח מחייב ביותר, מבחינה זו שחייבת להתקיים התאמה מלאה בינו לבין הרשום בספרי החשבונאות של העסק.

מסיבות אלה, כמו גם בשל העובדה שאי-דיווח במועד עלול לגרור קנסות מיותרים, רצוי מאוד להיעזר ברואה חשבון מקצועי בהליך הגשת הדוח השנתי. חברה בע״מ, כמו גם עמותה אשר עברה רף מסוים של מחזור עסקי, מחויבות ממילא להסתייע בשירותיו של רואה חשבון, אך הדבר מומלץ ומשמעותי גם כאשר מדובר בבית עסק קטן.

זאת ועוד, במידה ובית העסק הגיש דוח שגוי, יישלח אליו הרישום בחזרה לצורך תיקון הטעויות שנפלו בו. ואולם במצב כזה, עוסק או חברה המיוצגים במס הכנסה על ידי רואה חשבון יתנהלו מול הרשויות באופן אפקטיבי בהרבה. כבעל מקצוע בקיא ומנוסה מצויים בידיו של רואה החשבון הכלים הדרושים להתמודדות מוצלחת מול נציגי הרשויות, ולביצוע התיקונים הנדרשים במהירות וביעילות, על פי כל הכללים והוראות החוק.

מקצועיות היא המקצוע שלנו

משרד רואה החשבון אורן לוי הינו בעל ידע רב וניסיון משמעותי בתחום הכנת והגשת דוחות שנתיים לעסקים מכל סוג וגודל, כולל חברות בע”מ, וזאת בהתאם לסטנדרטים הגבוהים ביותר של יסודיות, דיוק ומקצועיות, ועל פי לוחות הזמנים הקבועים בחוק.

בגזרת הגשת הדוחות השנתיים בפרט, ובניהול עסקים בכלל, ישנה חשיבות מכרעת לקבלת יעוץ וליווי פיננסיים לכל אורך הדרך, ובכל שלבי התפתחותו של העסק.

העברת הניהול הפיננסי והחשבונאי לידי רואה חשבון חיצוני, להבדיל מן השיטה ההולכת ונכחדת של העסקת עובד פנימי האמון על הנהלת החשבונות של החברה, היא מגמה בולטת כיום בקרב בעלי עסקים. תמורה זו נובעת מההכרה בחשיבות של קבלת מענה מידי ומקצועי לכל התפתחות פיננסית בעסק, ומההבנה שביכולתו של איש מקצוע לספק פתרונות המותאמים פרטנית לצרכיו של כל בית עסק אינדיבידואלי.

כך, למשל, עסקים רבים מתחילים את דרכם כעוסק פטור, ובשלב מסוים, בו עובר רף ההכנסות תקרה המוגדרת בחוק, הופך בית העסק לעוסק מורשה או לחברה בע”מ. שינוי זה כרוך בהתאמות פיננסיות רבות, המצריכות לעתים חישובים מורכבים שרק רואה חשבון יכול לבצעם בצורה נכונה, תקינה ומקצועית.

משרד רואה החשבון אורן לוי מאפשר לכם, בעלי העסקים, להתרכז בניהול בית העסק שבבעלותכם בראש שקט ונקי מדאגות הנוגעות לבירוקרטיה פיננסית וחשבונאית. מתפקידנו להתעדכן באופן שוטף בכל המידע המתחדש תדיר בתחום, על מנת להעניק לכם את השירות המקצועי, המתקדם והאמין ביותר בזירה הפיננסית.

משרד רואה החשבון אורן לוי מלווה את כל סוגי העסקים באופן אישי וצמוד, בזמינות מלאה לכל שאלה ופניה 24 שעות ביממה.

 

אורן לוי – רואה חשבון שהולך אתך תמיד

050-5955601