הנהלת חשבונות ותלושי שכר

הנהלת חשבונות ותלושי שכר

פפירוסים וכתבי חרס ממצרים העתיקה מעידים על כך שהחשבונאות הפיננסית היתה נהוגה עוד בימי קדם. עידנים חלפו, אימפריות קמו ונפלו, אך הצורך בניהול חשבונאי נותר עומד על כנו.

בישראל של ימינו על כל בית עסק לנהל את הוצאותיו והכנסותיו בצורה מסודרת ומדויקת, ולמסור לרשויות המס דיווח ללא דופי על מנת להימנע מקנסות מיותרים.

מנהל חשבונות vs. רואה חשבון

אם פעם היה מקובל להעסיק מנהל חשבונות לתפעול החזית הפיננסית של העסק, כיום מרבית העסקים בוחרים להעביר את המלאכה החשבונאית לאיש מקצוע חיצוני. בכך נחסכות מבית העסק עלויות משמעותיות, והוא זוכה לשירות פיננסי ברמה גבוהה בהרבה ובהתאמה מתמדת לצרכיו המשתנים.

ניהול חשבונאי יעיל של בית העסק הינו חיוני לא רק לשם הבטחת פעילות פיננסית תקינה, אלא גם לקבלת תמונה מלאה של פעילות העסק ורווחיותו. הנהלת חשבונות מסודרת ונכונה עוקבת אחר הוצאותיו והכנסותיו של העסק על בסיס יומיומי, תוך רישומן בספר החשבונות.

בעוד שבדרך כלל מסתפקים עסקים קטנים ברישום חשבונאי חד-צדדי, המתייחס להוצאות והכנסות בלבד, והצורך של עוסק מורשה בהנהלת חשבונות כפולה עולה רק כאשר חוצה בית העסק רף הכנסות מסויים.  חברה בע״מ חייבת תמיד להנהלת חשבונות כפולה.

הנהלת חשבונות כפולה היא פרוצדורה מורכבת יותר, שכן לצד רישום של הכנסות והוצאות היא עוסקת גם ברישומם של נכסים (כגון רכוש קבוע ,מלאי, לקוחות, מקדמות לספקים ) והתחייבויות (בנק- משיכת יתר ספקים בזכות, הלוואות ועוד).

היתרון שבניהול פיננסי על ידי רואה חשבון, להבדיל ממנהל חשבונות, הוא בידע המקצועי המקיף והרחב שיש באמתחתו לטובת ההתנהלות החשבונאית של בית העסק. בנוסף, במצב בו בית העסק מתפתח ורמת פעילותו משתנה – יש ביכולתו של רואה החשבון לתת לכך מענה בזמן אמת.

משרד רואה החשבון אורן לוי חרת על דגלו מתן שירות אישי לכל לקוח בזמינות מלאה ובמקצועיות נטולת פשרות. באופן זה מובטח שבית העסק שלכם יקבל את מלוא תשומת הלב הדרושה לתפקודו הרציף והיעיל.

משרד רואה החשבון אורן לוי מספק שירותי הנהלת חשבונות לכל סוגי העסקים, בשילוב עם ייעוץ פיננסי מתקדם לשם מקסום הצלחת בית העסק.

בין אם בבעלותכם חנות קטנה, אתר אינטרנט מסחרי, מסעדה או חברה המעסיקה מאות עובדים – ניהול פיננסי לקוי עלול להביא לסגירתו של מפעל חייכם, דבר אשר לדאבוננו קורה מדי שנה לבתי עסק בישראל. קבלת יעוץ שוטף ומדויק מרואה חשבון מקצועי הנמצא עם האצבע על הדופק היא ערובה לשגשוג העסק ולהצלחתו לאורך זמן.

הפקת תלושי שכר? אל תנסו זאת בבית…

כל בית עסק המעסיק עובדים שכירים מחויב בהנפקת תלושי שכר מסודרים מדי חודש בחודשו, כנדרש על פי חוק. במדינת ישראל מוכרח כל עובד להיות רשום כשכיר תחת העסק החל מיומו הראשון בעבודה. לאחר שמילא טופס עובד מועברים פרטי השכיר לרואה החשבון, אשר אמון על הכנת תלושי המשכורת.

 

משרד רואה החשבון אורן לוי צבר ותק, ידע וניסיון רבים בהכנת תלושי משכורת לעובדים, בכל סוגי העסקים. בשל מורכבותם של תלושים אלה וריבוי הפרמטרים הכלול בהם, חשוב להפקיד את מלאכת הכנתם בידיים מקצועיות ומנוסות בלבד.

 

בין הרכיבים אותם יש לכלול בתלוש השכר מצויים ותק העובד, תקופת עבודתו, ימי חופשה, ימי מחלה, דמי הבראה, דמי מחלה, דמי חופשה, החזר הוצאות נסיעה, חיוב במס, ניכויים מביטוח לאומי, ביטוח פנסיוני ועוד.

 

תלושי משכורת שלא נערכו כראוי עלולים לגרור את בעל העסק לבעיות ולקשיים מול העובדים, ואף לחשוף אותו לתביעות משפטיות. אי לכך, ישנה חשיבות רבה לבחירת איש מקצוע מיומן אשר יבצע את כל החישובים הנחוצים, וייתן ייצוג נכון לכל רכיבי השכר הנדרשים בתלוש המשכורת, על מנת שהעובד יקבל את מלוא הזכויות המגיעות לו על פי חוק ועל פי לוח הזמנים שנקבע בו.

 

*     *     *

 

משרד רואה החשבון אורן לוי ילווה אתכם, בעלי העסקים, בכל שלבי פעילותכם, על מנת לספק לכם גב בדמותו של ניהול פיננסי וחשבונאי ברמה המקצועית הגבוהה ביותר. אנו ננהל את חשבונותיכם, נפיק תלושי משכורת לעובדיכם ונבצע כל פעולה הנחוצה להתנהלותכם הפיננסית התקינה בעולם העסקים.

 

ניהול פיננסי נכון ומקצועי של בית העסק על ידי רואה חשבון מנוסה  יחסוך לכם זמן, כסף ומשאבים, ימנע תקלות ובעיות העלולות לצוץ כתוצאה מעשייה חובבנית, ויעלה את מפעל חייכם על דרך המלך להצלחה ולפריחה.

 

משרדנו מתמחה בתפירה אישית של שירותים, בהתאמה למידותיו ולצרכיו של כל בית עסק.

 

פנו עוד היום למשרד רואה החשבון אורן לוי, והניחו אבן פינה יציבה ובטוחה ביסודות העסק שלכם.

 

משרד רואה החשבון אורן לוי, המלווה אתכם יד ביד בנבכי המסדרונות הפיננסיים והחשבונאיים, זמין לכל שאלה 24 שעות ביממה, דרך מגוון אמצעי תקשורת (טלפון, פייסבוק, WhatsApp או אימייל).

 

צרו עמנו קשר עכשיו לקבלת פרטים נוספים ולהתייעצות ראשונית חינם וללא התחייבות.

אורן לוי – רואה חשבון שהולך אתך תמיד

050-5955601